Po sukcesie poprzednich edycji konkursów ?Manager Roku WOD-KAN? i ?Inwestycja Roku WOD-KAN?, redakcja miesięcznika ?Wodociągi-Kanalizacja? postanowiła kontynuować inicjatywę i przyznać te zaszczytne tytuły po raz kolejny.

Podobnie jak w latach ubiegłych, tegoroczne konkursy ?Manager Roku 2017 WOD-KAN? i ?Inwestycja Roku 2017 WOD-KAN? organizowane są we współpracy z Izbą Gospodarczą ?Wodociągi Polskie? oraz przy dużym nakładzie pracy i wsparciu ze strony stowarzyszeń branżowych.

Inicjatywa zyskała ogromną przychylność branży i poparcie regionalnych stowarzyszeń i fundacji, reprezentujących środowisko przedsiębiorstw oraz managerów wod-kan. Z tego względu, wzorem poprzednich edycji, informacja o konkursach trafiła do wszystkich organizacji branżowych (stowarzyszeń, fundacji, klastrów), które mogą zgłaszać swoje nominacje do obydwu konkursów.

W tym roku, przyjmowane były również zgłoszenia indywidualne. Każde przedsiębiorstwo komunalne, wodociągowo-kanalizacyjne lub spółka wodno-ściekowa w Polsce mogło wytypować kandydata do tytułu ?Manager Roku 2017 WOD-KAN? oraz zgłosić inwestycję do konkursu ?Inwestycja Roku 2017 WOD-KAN?.

By zasłużyć na miano ?Inwestycji Roku 2017 WOD-KAN? należało nadesłać zgłoszenie inwestycji wodociągowo-kanalizacyjnej, która zakończyła się najpóźniej w 2017 r., a jej innowacyjność i rozwiązania technologiczne wyróżniają ją na tle innych. O tytuł ?Managera Roku 2017 WOD-KAN? starać się mogą osoby zgłoszone do konkursu, które piastują stanowiska managerskie, szczególnie zasłużeni dla sektora gospodarki wodno-ściekowej, wyróżniający się w swojej pracy i mający ponadprzeciętne zdolności managerskie.

Oceny zgłoszeń dokonała Kapituła Konkursowa, która zebrała się 26 marca 2018 r. Kolejnym etapem konkursu jest głosowanie, w którym mogą uczestniczyć wyłącznie członkowie zwyczajni Izby Gospodarczej ?Wodociągi Polskie? i członkowie stowarzyszeń regionalnych.

Przyznanie tytułu laureatom obu konkursów nastąpi podczas Gali Kongresu ENVICON Water (5 czerwca 2018 r.), towarzyszącego XXVI Międzynarodowym Targom Maszyn i Urządzeń dla Wodociągów i Kanalizacji WOD-KAN 2018 w Bydgoszczy.