III edycja Konkursu „Głośna woda”

glosna_wodaMiesięcznik ?Wodociągi-Kanalizacja? ogłasza kolejną edycję konkursu ?Głośna woda?, na najciekawsze inicjatywy edukacyjne organizowane przez przedsiębiorstwa wod-kan. Wszystkie firmy wodociągowe, które do tej pory nie pochwaliły się swoimi działaniami, mają szansę zrobić to w III edycji konkursu. Jeżeli w latach 2015-2016 wasze przedsiębiorstwo podjęło ciekawe i nietuzinkowe działania edukacyjne, pokażcie je, a dzięki miesięcznikowi ?Wodociągi-Kanalizacja? pozna je cała Polska.

Celem konkursu jest prezentacja lokalnych akcji edukacyjnych i wypromowanie ich dla ogółu społeczeństwa, wymiana doświadczeń pomiędzy przedsiębiorstwami wod-kan, krzewienie idei edukacji ekologicznej w branży i zainteresowanie mieszkańców tematyką racjonalnego korzystania z zasobów wodnych oraz uwrażliwienie na nawyki wpływające bezpośrednio na stan rur i infrastruktury wodno-ściekowej. Konkurs ma być także zachętą do działań w zakresie edukacji ekologicznej oraz promocją tych działań na forum ogólnopolskim.

Nagroda, jaka czeka na zwycięzców to m.in. bezpłatny udział (bez kosztów noclegu) w Międzynarodowym Kongresie Ochrony Środowiska ENVICON, który odbędzie się w dniach 10-11 października 2016 r. w Poznaniu podczas targów POL-ECO-SYSTEM. To prestiżowe wydarzenie wyznacza trendy i kierunki rozwoju ochrony środowiska. Co roku przyciąga rzeszę gości, którym daje możliwość identyfikacji aktualnych i najistotniejszych problemów, a także pozwala na ukierunkowanie działań zaradczych oraz określenie płaszczyzn współpracy pomiędzy wszystkimi podmiotami działającymi w sektorze ochrony środowiska w kraju.

Dla każdego zwycięskiego przedsiębiorstwa przewidzieliśmy dwa zaproszenia na tę imprezę oraz roczną prenumeratę miesięcznika ?Wodociągi-Kanalizacja?. Łączna wartość nagród, to aż 3000 zł!

Wystarczy napisać artykuł o objętości ok. 13 tys. znaków ze spacjami oraz przesłać zdjęcia i materiały obrazujące całokształt działań edukacyjnych podejmowanych przez dane przedsiębiorstwo w latach 2015-2016, aby zgarnąć tę wartościową nagrodę. Konkurs kierowany jest do przedsiębiorstw wod-kan w trzech kategoriach: przedsiębiorstwa wod-kan działające na obszarze do 30 tys., od 30 do 100 tys. i powyżej 100 tys. mieszkańców.

W II edycji konkursu szczęście uśmiechnęło się do następujących przedsiębiorstw:

  • Pierwsze miejsce w kategorii ?Do 30 tys. mieszkańców? zajął Zakład Gospodarki Komunalnej w Dobrej.
  • Pierwsze miejsce w kategorii ?Od 30 do 100 tys. mieszkańców? należało się Miejskim Wodociągom i Kanalizacji w Pile.
  • Pierwsze miejsce w kategorii ?Powyżej 100 tys. mieszkańców? powędrowało do Wodociągów Wałbrzych.
  • Ponadto redakcja miesięcznika ?Wodociągi-Kanalizacja? przyznała wyróżnienie ? statuetkę konkursu ?Głośna woda? ? Gdańskiej Infrastrukturze Wodociągowo-Kanalizacyjnej.

Nie zwlekaj! Może w tym roku Ty znajdziesz się w gronie zwycięzców! Na Wasze zgłoszenia czekamy od 1 marca do 31 sierpnia 2016 r.

 

WYNIKI KONKURSU

Zobacz Regulamin>>

Formularz zgłoszeniowy>>

fb_icon_325x325

 

Głośna Woda ? wyniki V edycji konkursu

Nowoczesne przedsiębiorstwo wodociągowo-kanalizacyjne to nie tylko dostarczyciel wody i odbiorca ścieków. To spółka, w której każdy pracownik rozumie swoistą misję prowadzonej działalności. Mądrze zarządzana spółka wod-kan jest jej przekaźnikiem. Ta działalność bowiem jest niezbędna do życia, dla zdrowia, wreszcie dla ? jakże nadwyrężonej rozmaitymi aspektami… Więcej…

[WYNIKI] IV edycja Konkursu ?Głośna woda?

Jury konkursowe przyznało w tym roku nagrody w trzech kategoriach, w zależności od skali działań przedsiębiorstwa: w kategorii do 30 tys. mieszkańców zwyciężyło Milanowskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji, w kategorii do 100 tys. mieszkańców wygrała Spółka Sądeckie Wodociągi, w kategorii ponad 100 tys. mieszkańców pierwsze… Więcej…

Z edukacją za pan brat

Znamy laureatów III edycji konkursu ?Głośna woda?, skierowanego do tych przedsiębiorstw wodociągowo-kanalizacyjnych, które podejmują trud prowadzenia działań z zakresu edukacji ekologicznej dla swoich klientów. Już od trzech lat przy okazji realizacji konkursu ?Głośna woda? bacznie przyglądamy się tym przedsiębiorstwom wodociągowo-kanalizacyjnym, które zajmują się również edukacją… Więcej…

Artykuł nagrodzony w 2016 r. w kategorii przedsiębiorstw działających na obszarach powyżej 100 tys. mieszkańców

Ekologiczne postępowanie w XXI w. to już nie moda, lecz idea ruchu społecznego, inicjującego zmiany kulturowe i obyczajowe. Dziś nikogo nie trzeba przekonywać, że racjonalne gospodarowanie zasobami środowiskowymi oraz ich ochrona są warunkami naszego przetrwania. Przez ostatnie dziesięciolecia ludzkość dokonała ogromnego skoku cywilizacyjnego, ale Ziemia… Więcej…